images31.jpg
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
چند ترفند بسيار جالب

 

 

استارت سريع:
اگر عمل Shutdown در كامپيوتر درست انجام نشود، كامپيوتر در استارت بعدی، برای اينكه هارد را از لحاظ داشتن خطا يا اشتباه چك كند، با برنامه Scandisk استارت می شود كه مستلزم صرف زمانی طولانی است. برای اينكه از اجرا شدن Scandisk جلوگيری كنيد، به ترتيب زير عمل كنيد:
از منوی استارت بر روی Run كليك كرده و بعد دستور msconfig را اجرا كنيد. سپس قسمت system configuration programs را باز كنيد و در قسمت Register، general كليك كنيد و سپس فرمان “ Scandisk after error by shutdown disabled “ را فعال كنيد. در آخر، همه پنچره ها را با دستور ok ببنديد و ويندوز را دوباره استارت كنيد.

از كار انداختن پخش آهنگ هنگام بالا آمدن سيستم :
اگر كامپيوتر شما هنگام بالا آمدن سيستم، آهنگ پخش می كند، در صورتی كه آن را از كار بيندازيد، كامپيوتر سرعت بيشتری خواهد داشت. برای اين كار، به ترتيب از Start/Settings/Control Panel، قسمت Sounds and Multimedia را انتخاب كنيد. پس از آن، پنچره ای باز می شود. در آنجا مشخص شده است كه كدام قسمتها به همراه پخش آهنگ عمل می كنند. قسمتهايی كه با پخش آهنگ همراه هستند، علامت بلند گويی را در كنار خود دارند بر روی قسمتهايی كه می خواهيد پخش آهنگ آنها را غيرفعال كنيد، مارك بزنيد. سپس از منوی Name كه در زير آن قرار گرفته است، دستور None را انتخاب كنيد.
لغو دستور اجرای اتوماتيك برنامه ها :
بسياری از برنامه هاهنگام استارت به طوراتوماتيك اجرامی شوند. آيا شما واقعاً به همه آنها احتياج داريد؟ برای اينكه از استارت شدن اتوماتيك اين برنامه ها جلوگيری كنيد، از منوی استارت، Run را انتخاب كرده و سپس دستور msconfig را اجرا كنيد. از طريق Register و بعد “ Auto Start “ قادر نخواهيد بود كه برنامه مورد نياز خود را به صورت مجزا انتخاب كنيد، بلكه فقط می توانيد علامت تيك (P) يا ضربدر (×) را از جلوی برنامه هايی كه نمی خواهيد اجرا شوند، برداريد.


پاك كردن برنامه ها :
شما همواره برنامه هايی را از اينترنت Download می كنيد. برای پاك كردن آنها از برنامه Uninstall استفاده كنيد، كه آن را می توانيد به ترتيب از Start/Settings/Control Panel تحت نام Add/Remove Programs پيدا كنيد.
برنامه ای را كه می خواهيد پاك كنيد، مارك بزنيد و بعد بر روی آيكون Add/Remove كليك كنيد. بدين ترتيب، برنامه به طور كامل از كامپيوتر شما پاك می شود


ايميل های قديمی را پاك كنيد :
ايميل هايی كه به خصوص با فايل های پيوست شده ( عكس، فيلم و فايل های موسيقی ) ارسال شده اند، سرعت و قدرت كامپيوتر را كاهش می دهند. به همين دليل، تمام ايميل های خود را به طور كامل بررسی كنيد و آنهايی را كه ديگر احتياجی نداريد، پاك كنيد.


Defragment كردن هارد :
با دستور Defragment، هارد كامپيوتر خود را مرتب كنيد. خود اين كار، زمان می برد، ولی در عوض، سرعت كامپيوتر شما را بالا خواهد برد. برای اين كار از منوی استارت Programs/Accessories/System tools/Disk Defragmenter را كليك كنيد.
نكته: پس از شروع عمل Defragment، كامپيوتر را به حال خود بگذاريد و هيچ كار ديگری با آن انجام ندهيد.

عكس زمينه را غير فعال كنيد:
اين عكسها با وجود همه جذابيتی كه دارند قدرت و سرعت كامپيوتر را كم می كنند. بنابراين، بهتر است كه عكس پيش زمينه را برداريد. برای اين كار با كليك راست ماوس بر روی صفحه Desktop، Properties را انتخاب كنيد و در قسمت Background، دستور None را انتخاب كنيد.


فايل های موقت و آدرس های اينترنتی موجود در حافظه موقت را پاك كنيد :
در حالی كه در اينترنت مشغول جستجو هستيد، Browser مثلاً (Internet Explorer) كپی سايت های بازديد شده را بر روی هارد قرار می دهد. اين كار، عمل جستجو را تسريع می كند، اما به تدريج مقدار زيادی اطلاعات جمع می شود كه سرعت كامپيوتر را كم می كند. بنابراين، بهتر است كه اين فايل ها را پاك كنيد. در Browser، از منوی بالای صفحه، Tools و سپس Internet Options را انتخاب كنيد و آن گاه بر روی Delete Files، Delete Cookies كليك كنيد.

 

 

 

 

كاهش ظرفيت فايل ها و آدرس های اينترنتی كه در كامپيوتر ذخيره می شوند:
پاك كردن هر روز فايل های موقت و آدرس های اينترنتی ، واقعاً اعصاب را خسته می كند. شما می توانيد Cashe خود را طوری تنظيم كنيد كه فقط اطلاعات كمی را بتوانيد ذخيره كنيد.
برای اين كار در Browser، Tools و سپس Internet Option را انتخاب كنيد. در پنجره باز شده بر روی قسمت Settings كليك كنيد. در آنجا قسمت Amount of disk space to use را برابر مقدار 1MB تنظيم كنيد.


به روز كردن ويندوز :
شركت مايكروسافت به طور مرتب نسخه های update ويندوز خود را برای كاربرانش ارائه می دهد. در نتيجه، قادر خواهيد بود كه درايوها و فايل های جديد را به صورت رايگان Download كنيد. از منوی استارت، قسمت Windows update را انتخاب كنيد. با اين كار، ويندوز نصب شده بر روی كامپيوتر شما update خواهد شد

مطالب مرتبط


 • دانلود اهنگ بنیامین به نام چند متر مکعب عشق
 • ترفند مخفی کردن درایوها در ویندوز
 • عکس های جالب و خنده دار
 • ترفند گوشی های سونی اریکسون
 • ارسال پیام برای چند نفر به طور همزمان در یاهو مسنجر


 • امتیاز بدهید :

  | امتیاز : 3
  موضوع : ♥♥♥ برنامه های اموزشی ♥♥♥ , | بازدید : 437
  برچسب ها : اخبار اموزش ترفند کامپيوتر,خبر اموزش ترفند کامپيوتر,دانلود جديد ترين اخبار اموزش ترفند کامپيوتر,اخبار جديد اموزش ترفند کامپيوتر,بهترين اخبار اموزش ترفند کامپيوتر,سايت اخبار اموزش ترفند کامپيوتر,خبر هاي اموزش ترفند کامپيوتر,اخبار جديد اموزش ترفند کامپيوتر,خبر جديد درباره اموزش ترفند کامپيوتر,خبر اموزش ترفند کامپيوتر,خبر توپ اموزش ترفند کامپيوتر,خبر تازه اموزش ترفند کامپيوتر,خبر واقعي اموزش ترفند کامپيوتر,آخرين اخبار اموزش ترفند کامپيوتر,آخرين خبر اموزش ترفند کامپيوتر,آخرين خبر درباره اموزش ترفند کامپيوتر,واقعه اموزش ترفند کامپيوتر,خبر تلخ اموزش ترفند کامپيوتر,خبر خوش اموزش ترفند کامپيوتر,خبر خنده دار اموزش ترفند کامپيوتر,خبر ناراحت کننده اموزش ترفند کامپيوتر,خبر داغ اموزش ترفند کامپيوتر,خبر هاي اين ماه اموزش ترفند کامپيوتر,خبر هاي امروز اموزش ترفند کامپيوتر,درباره خبر اموزش ترفند کامپيوتر,

  آپلود سنتر دائمی و همیشگی نیلوبلاگ - آپ آل
  googlereader googleplus stumbleupon facenama digg cloob twitter facebook
  تاريخ : پنجشنبه 12 آذر 1394 | 1:55 | نویسنده : پـــــــــــــــوریـــــــــــــــا |