کاربرد مخفی دکمه های گوشی اندروید

هیچ اهمیتی ندارد که چقدر گوشی اندروید خود را دوست دارید، اما همیشه این احتمال هست که گوشی شما قابلیت هایی داشته باشد که شما از آن ها آگاه نباشید؛ مثلا چقدر از دکمه های گوشی اندروید خود می دانید؟ آیا می دانستید این دکمه ها پنج کارایی اساسی دارند که همه از آن ها با خبر نیستند؟!

این روز ها که بیشتر گوشی های هوشمند اندروید از صفحه نمایش های به اصطلاح لبه تا لبه یا Edge-to-Edge برخوردارند، دکمه ها عقب نشینی کرده اند؛ اما هنوز چند تایی از این دکمه ها را می توان در هوشمند های اندروید یافت.

 

مسلما قرار نیست به دوران گوشی های BlackBerry بازگردیم و یک صفحه کلید Qwerty در پایین صفحه نمایش را تصور کنیم، ولی دکمه ها بخشی جدایی ناپذیر از گوشی های هوشمند هستند و این بسیار عالی است، زیرا دکمه های گوشی شما می توانند برخی کارها را انجام دهند که در جای خود بسیار کاربردی است.

 

هر گوشی اندروید، دکمه های Power و تنظیم صدا را به شکل فیزیکی داراست و افزون بر آن، دکمه های اصلی اندروید معمولا به شکل Capacitive یا خازنی در پایین گوشی قرار گرفته اند. این دکمه ها از فن آوری متفاوتی با صفحه نمایش گوشی استفاده می کنند.

 

در مجموع این شش دکمه، به همراه یکدیگر می توانند قابلیت هایی را در گوشی شما فعال کنند که شاید از وجود آن ها هم خبر نداشتید. ما در اینجا پنج راز مخفی در پشت این دکمه های به ظاهر ساده را برای شما آشکار می سازیم.

 

گوشی های هوشمند اندروید, صفحه نمایش گوشی

۱– عکاسی از صفحه نمایش گوشی

بدون هیچ ابزار یا App جانبی می توانید آنچه روی صفحه نمایش شما دیده می شود، عکاسی کنید یا به اصطلاح Screenshot بگیرید. ترکیبی از دکمه ها از صفحه نمایش شما عکاسی و آن را در گالری ذخیره می کند.

 

برای این کار کافی است، دکمه های Power و صدای پایین را همزمان فشار داده و برای یک یا دو ثانیه نگه دارید.

 

گوشی های هوشمند اندروید, صفحه نمایش گوشی

 

۲– انجام یک Reboot یا راه اندازی دوباره گوشی

مراقب باشید زمانی که از صفحه نمایش خود Screenshot می گیرید، دکمه ها را بیش از حد نگه ندارید. تنها تفاوت بین گرفتن عکس از صفحه نمایش گوشی و Reboot کردن آن، زمان است. همین ترکیب برای راه اندازی دوباره گوشی اندروید به کار می رود، تنها لازم است که دکمه های Power و صدای پایین را برای مدت زمان حدود ۱۰ ثانیه نگه دارید.

 

۳ ـ قطع سریع تماس

شما به سادگی می توانید یک تماس را با فشار دادن دکمه Power پایان دهید، یا آن را بدون جواب دادن رد کنید. این کار از آنچه که فکر می کنید، بیشتر به درد می خورد. تصور کنید در یک جلسه مهم هستید و فراموش کرده اید تا گوشی هوشمندتان را که در جیب شماست، در حال ساکت قرار دهید.

 

در این هنگام اگر کسی با شما تماس بگیرد، تنها کافی است، دست در جیب خود ببرید و دکمه Power را فشار دهید؛ اما پیش از این کار، باید تنظیمات مربوطه را در گوشی خود فعال کنید. به تنظیمات گوشی خود بروید و در بخش Accessibility گزینه Power button ends call را علامت بزنید.

 

۴ ـ دسترسی سریع به Google Now

آیا از Google Now استفاده می کنید؟ اگر نمی کنید، حرف ما این است که هرگز این اشتباه را نکنید! مگر می شود گوشی اندروید داشت و از Google Now با همه قابلیت های جالب آن صرف نظر کرد؟ اگر کمی با این ابزار سر و کله بزنید، متوجه می شوید که تا چه میزان می تواند کارهای روزمره شما را با گوشی، سهولت بخشیده و سر و سامان دهد. به هر حال این منشی مجازی گوگل، نسخه پیشرفته تر Siri در iOS است.

 

اما برای دسترسی سریع به این منشی مجازی خوب، یک راه سریع هم وجود دارد. برای دسترسی به این ابزار دکمه Home را فشار داده و نگه دارید و پس از نمایش آیکون های popup بدون برداشتن انگشت خود، آن را به سمت آیکون Google بکشید و رها کنید.

 

گوشی های هوشمند اندروید, صفحه نمایش گوشی

۵– استفاده از دکمه Home به عنوان میانبر

بگذارید تصور کنیم شما نمی خواهید وقتی دکمه Home را فشار می دهید، به صفحه Home بروید؛ برای نمونه، شاید شما از گوشی خود تنها به عنوان وسیله تماس استفاده می کنید ـ فکرش را بکنید! ـ و نیاز دارید از دکمه Home برای رفتن به بخش تماس بهره بگیرید ، یا آنکه به سادگی با دکمه Home مرورگر خود را باز کنید.

 

خوشبختانه این امکان نیز هست که با دو بار ضربه پشت سر هم روی دکمه Home یکی از هشت کارکرد اصلی را که از پیش تعریف شده، اجرا کنید. برای این کار دوباره به تنظیمات گوشی رفته و در همان بخش Accessibility گزینه مربوط به Double tap home launch را تعیین کنید.

 

این ها تنها چند نمونه از ترفند هایی بود که با این دکمه های ساده می توان به کار برد. اندروید پر از این ترفند ها و نکته های مخفی است.


ادامه مطلب

طبقه بندی: ♥♥♥ دانلود کتابهای اموزشی♥♥♥
برچسب ها: برنامه کاربردي کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,دانلود برنامه کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,برنامه توپ کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,برنامه کاربردي ويندوز کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,برنامه خوب کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,برنامه بهينه سازي کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد, برنامه پشتيبان گيري کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,برنامه جديد کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,برنامه بهينه سازي به نام کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,دانلود نرم افزار دکستاب کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,دانلود نرم افزار جديد کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,دانلود نرم افزار قديمي کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,اخبار کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,خبر کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,دانلود جديد ترين اخبار کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,اخبار جديد کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,بهترين اخبار کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,سايت اخبار کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,خبر هاي کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,اخبار جديد کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,خبر جديد درباره کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,خبر کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,خبر توپ کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,خبر تازه کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,خبر واقعي کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,آخرين اخبار کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,آخرين خبر کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,آخرين خبر درباره کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,واقعه کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,خبر تلخ کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,خبر خوش کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,خبر خنده دار کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,خبر ناراحت کننده کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,خبر داغ کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,خبر هاي اين ماه کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,خبر هاي امروز کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,درباره خبر کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,برنامه موبايل کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,بازي موبايل کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,موبايل کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,برنامه نوکيا کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,برنامه کاربردي کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,دانلود کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,کاربردي کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,دانلود برنامه موبايل کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,برنامه سامسونگ کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,دانلود برنامه موبايل سامسونگ کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,دانلود براي کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,دانلود برنامه موبايل کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,بازي کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,برنامه خوب کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,برنامه جديد کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,نسخه جديد نرم افزار کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد,دانلود نسخه اصلي نرم افزار کاربرد مخفي دکمه هاي گوشي اندرويد
تعداد بازدید 498 ،

تاريخ : چهارشنبه 18 آذر 1394 | 19:32 | نویسنده : پـــــــــــــــوریـــــــــــــــا |
دنبال کردن در اینستاگرام
دانلود آهنگ جدید رضا صادقی به نام حکم تیر
دانلود آهنگ جدید امیر علی به نام وای از دست تو
دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی به نام دیوونه
دانلود آهنگ جدید علی عبدالمالکی به نام چقدر شبیهته
دانلود آهنگ جدید فتاح نورایی به نام فریاد خاموش
دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام بازنده
دانلود آهنگ جدید سعید عرب به نام تنهام
دانلود آهنگ جدید رضا یزدانی به نام برزخ
دانلود آهنگ جدید بابک جهانبخش به نام حالم خوبه
دانلود آهنگ جدید مصطفی پاشایی به نام قلبم میکوبه
دانلود آهنگ جدید محمد یاوری به نام کی مثل من
دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام دو دوست
دانلود آهنگ جديد شادمهر عقیلی و باران به نام آخرین نفس
دانلود آهنگ جدید وحید حاجی تبار به نام عاشقم باش
دانلود آهنگ جدید افشین آذری به نام لاله لر
دانلود آهنگ جدید پیمان زارعی به نام باور کن
دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام یه ماهه
دانلود آهنگ جدید مهران آتش به نام جنون
دانلود آهنگ جدید امیر تتلو به نام داری به چی فکر میکنی
دانلود آهنگ جدید انوشیروان تقوی به نام بخند
دانلود آهنگ جدید مهران مستی به نام نبض رابطه
دانلود آهنگ جدید بهراد شهریاری به نام بعد رفتنت
دانلود آهنگ جدید یاسر بینام به نام سلام رئیس
دانلود آهنگ جدید مجید رضا به نام بی تاب توام
دانلود آهنگ جدید روزبه نعمت الهی به نام بر باد رفته
دانلود آهنگ جدید شیث رضایی به نام همه جا اسم تو
دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی بنام بازآ
دانلود آهنگ جدید سینا سرلک به نام گرگ
دانلود آهنگ جدید فریدون آسرایی به نام از اول
سایت ماه اسکین طراح قالب وبلاگ رایگان با امکانات عالی
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
::
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها